неділя, 22 вересня 2013 р.

Парк повертає традиції


Сучасний міський парк у Радомишлі був закладений за рішенням міської ради у 1932 році. Попервах він мав на зразок Московського гучну назву – міський парк культури і відпочинку імені Горького. Для парку було відведено територію між вулицями Міськради і Присутственою (тоді - Іллічівська).


Із закладенням парку змінили тоді свій напрям декілька вулиць міста. Це зокрема торкнулося вулиці Міськради, яка до того звалась Шпитальною (народна назва Лєкарська) і вела від нинішньої школи №3 до міжколгоспбуду. Її продовженням нині є вулиця Микульського. А назву Шпитальна вулиця мала через те, що сучасні будівлі дитсадка №6 – це у минулому міська єврейська лікарня. Теперішня вулиця Шевченка у минулому носила назву Бульварної. Вона недарма й досі є найширшою в місті, бо призначалась для влаштування міського бульвару, продовженням цієї вулиці на схід міста була нинішня вулиця Покровська.У парку висадили дерева, облаштували клумби (деякі з них були зроблені на круглих пагорбах-підвищеннях), проклали алеї, побудували фонтан, встановили лави, альтанки, скульптурні композиції. А ще – обладнали стадіон, який до цього був розташований на березі Мики в районі теперішнього водозабору, побудували танцювальний майданчик, на якому по вихідних звеселяв городян духовий оркестр. У 1935 році зусиллями молоді міста в парку було встановлено парашутну вишку. Згодом з’явилися стрілецький тир, дитячий майданчик з примітивними дерев’яними карусельками, гірками, гойдалками. Побудовано було й літні торговельні майданчики для закладів громадського харчування.


У довоєнний і післявоєнний час на території парку було побудовано декілька павільйонів, у яких влаштовувались виставки передового сільськогосподарського досвіду. Тут демонстрували свої досягнення і продукцію колгоспи Радомишльського району.


А у 1942 році подібну виставку влаштувала в Радомишлі й окупаційна німецька влада.


 Парк і стадіон традиційно були місцем народних гулянь, міських свят, таких як Проводи зими і зустрічі весни, піонерські і комсомольські зльоти, День молоді, Свято праці та інших.
У 1964 році в парку було споруджено пам’ятник полеглим воїнам-землякам, Героям Радянського Союзу. У 1970 роках – встановили аттракціони вже і для малят, і для старших за віком. Проте з часом вони відпрацювали свій ресурс і були демонтовані.


У 1987 році побудували літній кінотеатр, який згодом використовувався як танцмайданчик. Нині тут міститься диско-клуб “Люкс”.
У 1990-х роках парк, що не мав належного догляду, занепав. Але, починаючи з 2005 р. міська влада активно взялась за його відновлення і впорядкування. І поступово він знову став улюбленим місцем відпочинку городян. Останніми роками тут традиційно проводиться День міста, відзначаються інші свята, влаштовуються різноманітні святкові заходи.


1 коментар:

  1. это не парк, а лес с элементами, такой маленький город, а парк давно пора разбить, посадить кусты поделать дорожки, вырубить почти все старые деревья,если не все, сделать туалет. словно власть не знает, что такое парк

    ВідповістиВидалити